Celoroční léto na Fuerteventuře

Vyrazit během pochmurného listopadu na prosluněné Kanáry bylo hodně velké lákadlo. Články a fotky na internetu slibovaly pláže jako v Karibiku a k tomu příjemných 22 stupňů. Příznivá cena letenek naše rozhodování urychlila a tak jsme se vydali pouze s příručním zavazadlem na 8 denní dovolenou na Fuerteventuru.

IMG_7761

Fuerteventura je poměrně rozhlehlý a vyprahlý sopečný ostrov a ideální low budget variantou je půjčit si auto a bydlet přes AIRBNB, jak jsme si již loni vyzkoušeli na polovičním Lanzarote. Původně jsem před letošní cestou zvažoval VW obytnou dodávku (podobnou jako na fotce), ale její cena byl úplný nesmysl v porovnání auto + airbnb. Při pronajímání auta jsme se bohužel zdrželi 3 hodiny na letišti (Goldstar never more..) a tak nám z prvního dne zůstal jen západ slunce a nákup jídla. První noc jsme bydleli v takové klasické residentní čtvrti, kde bylo vedle sebe nasekaných snad 30 stejných řadovek s bazeném uprostřed.

Náš trip jsme měli rozdělený na surfování v okolí severovýchodní Corraleja a na návštěvu pláží na jihu ostrova. Cestou přes vnitrozemí jsme navíc navštívili jedno z mála historických městeček Betancuria. Obecně celé vnitrozemí působí hodně poklidně a většina turistů ho jen projede cestou do hlavních letovisek. Má to svoji atmosféru a při projíždění vyprahlé pustiny to na mě působilo podobně jako americké Death Valey.

IMG_7211

Obecně Fuerteventura není žádný party ostrov jako Ibiza, jelikož převážnou část turistů tvoří němečtí a britští důchodci, kteří sem jezdí na celé zimy. Druhou nejpočetnější skupinou jsou windsurfaři a surfaři, jelikož pro tyto sporty jsou zde více než příznivé podmínky, ale k tomu se dostanu v příštím článku 🙂

DCIM100GOPROG0294263.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *